Vakıf Hakkında

Hakkımızda


Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı 1999 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuş olup; zihinsel, ruhsal ve fiziksel nörolojik engelli bireylerin erken tanısı, bunların tedavisi veya rehabilitasyonu ile bu konuda çalışacak doktor ve doktor yardımcılarının eğitimi amaçlarını gerçekleştirmek üzere sosyal amaçlı kurulmuş bir vakıftır.

2000 yılında vakıf yönetim kurulunun aldığı ortak karar ile nörolojik özürlü çocukların erken tanı, tedavi, rehabilitasyonu ve eğitimi gibi hizmetleri sunan Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı merkez kampüsü oluşturulmuş ve vakıf merkez kampusünde 2 yıl boyunca yaklaşık 1500 çocuğa hizmet verilmiştir.

Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı’nın şuan ki merkezi Tekirdağ ili Çorlu ilçesindedir. Vakfın başka da şubesi bulunmamaktadır.

Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı İktisadi İşletmesine bağlı olarak faaliyet gösteren, zihinsel ve ruhsal engeli bulunan ve bakıma muhtaç engelli ve yaşlı bireyler için Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak açılan Bayıroğlu Özel Bakım Merkezi kurumu Çorlu’da 2010 yılı itibari ile faaliyete geçmiştir.

Kurum bünyesinde 13-90 yaş arası özel bakıma muhtaç durumda olan mental, down sendromu, demans, Alzheimer vs. rahatsızlığı bulunan bu bireylere hizmet verilmektedir. 63 kişilik kapasite ile 7 gün 24 saat engelli bireylere öz bakım hizmetinin yanı sıra sosyal hayata uyum etkinlikleri ile el becerilerini geliştirmeye yönelik vb. çeşitli çalışmalar da yapılmaktadır.

Ayrıca kurumumuzda kalmak üzere başvuran maddi durumu yetersiz her engelli bireyin tüm masrafları devlet tarafından karşılanmaktadır.

Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı olarak öncelikli hedef kitlemiz kendi bölgemizde yaşayan ve ihtiyaç sahibi ruhsal ve zihinsel engelli bireylerimize hizmet vermekle birlikte Türkiye’nin her yerinden engelli kabulü vakfımızca yapılmaktadır